programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Poniedziałek, 25 Czerwca 2018 r. Imieniny: Doroty i Łucji
Polecamy
Artykuły > Porady i artykuły > Jak zainstalować sterownik karty graficznej?

Jak zainstalować sterownik karty graficznej?


Mamy dwie możliwości ich instalacji.
Na firmowej płycie CD znajdziemy program instalacyjny setup.exe lub install.exe Wystarczy go uruchomić, a cała instalacja zostanie przeprowadzona automatycznie. Tym samym sposobem instalujemy sterowniki ściągnięte z internetu, gdy mają postać programu instalacyjnego (.exe)

Na płycie dostępne są sterowniki w jednym katalogu lub sterowniki ściągnięte z sieci mają postać spakowanego archiwum. W takim wypadku wykonujemy następujące kroki:
  1. Jeżeli sterowniki są spakowane, tworzymy nowy katalog i rozpakowujemy je do niego.

  2. Klikamy kolejno na Start, Ustawienia, Panel sterowania. Klikamy podwójnie na ikonę System, a następnie wybieramy zakładkę Menedżer urządzeń.

  3. Rozwijamy menu Karty graficzne i zaznaczamy model naszej karty graficznej.
  4. Klikamy na przycisk Właściwości. Wybieramy zakładkę Sterownik, a następnie klikamy na przycisk Aktualizuj sterownik....

  5. Otwiera się okno o nazwie Kreator aktualizacji nowego urządzenia. Zaznaczamy opcję Tak (Zalecane) i klikamy na Dalej.

  6. Następnie klikamy na przycisk Inne lokalizacje i wybieramy Przeglądaj. Otwiera się okno z wszystkimi napędami naszego komputera, podajemy dokładną lokalizację katalogu zawierającego odpowiedni sterownik. Jeżeli podczas tej procedury pojawi się komunikat informujący o nieodnalezieniu odpowiedniego pliku .INF, nie należy się denerwować. Powinniśmy tak długo przeglądać katalogi płyty CD (od producenta), aż w oknie z nazwami plików pojawi się żądana pozycja z rozszerzeniem .INF

  7. Klikamy na OK i system zacznie aktualizować sterowniki. Gdy proces ten zakończy się, będziemy musieli zrestartować komputer (pokaże się odpowiedni komunikat, który nas o tym poinformuje). Być może trzeba będzie wcześniej kliknąć raz lub dwa razy na przyciski OK w otwartych oknach.