programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Środa, 25 Maja 2022 r. Imieniny: Grzegorza i Wiolety
Polecamy
magphotos.pl
Artykuły > Artykuły sponsorowane > Ulubione loterie Polaków
 

Branie udziału w loteriach pieniężnych to zdecydowanie jedna z ulubionych form rozrywek Polaków. Mimo że Lotto istnieje na rynku od ponad 60 lat, to zainteresowanie nim nie gaśnie. Miliony graczy inwestuje w kupony i z zapartym tchem oglądana losowania wyników. Które loterie należą do ich ulubionych?

Najczęściej wybierane gry

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu ulubionych loterii Polaków znajduje się Duży Lotek. Jest to najpopularniejsza i największa loteria w Polsce. Kupony Dużego Lotka można nabyć w tradycyjny sposób, w kolekturze lub innym miejscu sprzedaży Lotto, lub online. Opcja zakupu losów online jest wybierana zarówno przez młodszych graczy, jak i tych nieco starszych. Zainteresowanie Dużym Lotkiem jest ogromne – każdego tygodnia kilkaset tysięcy ludzi próbuje swojego szczęścia!

Na kolejnym miejscu w zestawieniu ulubionych loterii znajduje się Eurojackpot, europejska gra losowa. Losy można kupować online, jak również stacjonarnie. Ogromna popularność tej gry z pewnością spowodowana jest możliwością wygranej ekstremalnych wręcz nagród pieniężnych – pula nagród może sięgać aż do 90 milionów euro. Kwota ta kusi setki tysięcy graczy, którzy mają nadzieje, że tylko jeden los dzieli ich od bogactwa.

Na miejscu trzecim znajduje się Powerball. Gracze z Polski zaczęli się interesować tą grą zza oceanu, po tym, jak ogłoszono, że jedna z kumulacji Powerball osiągnęła rekordową sumę 1,5 miliarda dolarów. Wobec takiej kwoty nikt nie może przejść obojętnie.

Co wybiera Polonia?

W dobie Internetu Polacy przebywający poza granicami kraju mogą brać udział we wszystkich losowaniach Lotto. Jedyne, co muszą zrobić, to wpisać hasło „lotto” w wyszukiwarkę internetową i wybrać stronę, na której kupią los.

Pobyt za granicą wpływa jednak na preferencje Polaków, co do wyboru ulubionej loterii. Nie jest tajemnicą, że tysiące naszych rodaków obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. W rezultacie pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych loterii wśród Polaków mieszkających za granicą trafiło do UK Lottery. Kupony tej loterii można nabyć online, jak i stacjonarnie. Pula nagród w UK Lottery może sięgać nawet kilkunastu milionów funtów. Co ciekawe, gra ta jest popularna również wśród Polaków, którzy powrócili do kraju.

Drugie miejsce, podobnie jak na pierwszej liście, zajmuje Eurojackpot. Pozycja ta należy w zasadzie do Eurojackpot i jej siostrzanej wersji, EuroMillions. EuroMillions nie wzbudza jeszcze dużego zainteresowania w Polsce, gra ta jest znacznie bardziej popularna poza granicami naszego kraju. Pula nagród przyprawia o zawrót głowy – do wygrania jest nawet 190 milionów euro.

Na trzecim miejscu najpopularniejszych loterii wśród Polaków mieszkających za granicą, to, oczywiście, Lotto. Internet zdecydowanie ułatwia dostęp do Lotto tym graczom, którzy na stałe wyjechali z kraju, ale wciąż czują sentyment do tej popularnej gry.

Jak widać, niezależnie od miejsca zamieszkania, Polacy wciąż uwielbiają pomagać szczęściu i śledzić kolejne losowania, mając nadzieję na wygraną.