programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Czwartek, 21 Lutego 2019 r. Imieniny: Eleonory i Roberta
Polecamy
Nawet 100 tys. zł kary za spam - 2007-05-17 15:25:31

Ministerstwo Transportu (MT) przygotowało nowelizację Prawa telekomunikacyjnego, która przewiduje wysokie kary finansowe za spam, nawet dla organizacji charytatywnych i politycznych. Co więcej, resort chce powołania specjalnej komórki w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (UKE), która pomoże obywatelom w walce z niechcianą pocztą - podaje Rzeczpospolita.Nie ma wątpliwości co do tego, że w Polsce problem spamu jest zjawiskiem coraz bardziej dającym się we znaki. Firma Sophos uznała nawet Polskę za trzeciego producenta niechcianej poczty na świecie, ale mimo to w ciągu ostatnich trzech lat nasza policja wszczęła tylko 71 postępowań przeciwko spamerom. Skierowaniem spraw do sądów zakończyły się 53 przypadki a mandatami dwa.

Jak pisze Rzeczpospolita, Ministerstwo Transportu chce teraz, aby w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego znalazł się cały rozdział, który będzie dotyczył walki ze spamem. Ten rozdział ma przewidywać, że rozsyłanie spamu, zlecanie jego rozsyłania lub czerpanie z tego korzyści będzie zagrożone karą finansową w wysokości minimum 100 zł, ale wysokość tej kary będzie mogła sięgnąć również 100 tys. zł.

Co ciekawe, projekt traktuje jako spam również korespondencję organizacji charytatywnych i politycznych. Pomysł wykracza więc poza dyrektywy unijne, ale daje pewne nowe możliwości obrony przed natarczywością niektórych organizacji. Rzecznik UKE Jacek Strzałkowski powiedział Rz, że poprzednie postępowania np. w sprawie natrętnych telefonów przed wyborami trzeba było umarzać, bo nie można było ich uznać za oferowanie jakiejś usługi.

Projekt nowelizacji przewiduje ponadto utworzenie antyspamowej komórki w UKE. Według rzecznika Urzędu nie powinno to być większym problemem, a internauci i użytkownicy komórek zyskają miejsce, do którego mogą się zgłaszać z problemami. Punkty przyjmowania skarg od klientów będą musieli również tworzyć dostawcy internetu. Będą oni też zobowiązani do wykrywania spamerów wśród swoich klientów.

Nowy projekt ustawy zakłada też, że spamowanie będzie ścigane z urzędu, a nie na wniosek osoby pokrzywdzonej. Na podmiocie wysyłającym list będzie spoczywał obowiązek udowodnienia, że adresat zgodził się na na jego otrzymywanie. Osoby fizyczne nadal będą mogły nawzajem wysyłać sobie niezamówione e-maile, a więc np. wysłanie dowcipu znajomemu nie będzie podlegało karze.

Źródlo: di.com.pl

dodał: admin komentarz[0] |
Top porady
Łamanie hasła GG
Simlock - darmowe...
Zapomniałem hasła...
Photoshop –...
Usługa posłaniec ...
Odtwarzacze
Wybierz odtwarzacz do ściągnięcia!

Vplayer 0.6e
CinemaPlayer 1.4a
ALLPlayer 2.2.2
Winamp!
Inne odtwarzacze!
Ankieta
Czego brakuje na stronie?
Downloadu
Opisów programów
Artykułów

[wyniki | ankiety]
Nowe Programy
-WorldUnlock - zde...
-Gadu-Gadu
-CS DVD Player 3.0...
-SmartClose 1.1
-Invoicer 3.409 (f...
-wiecej...
Top Downloads
-Łamacz hasła GG
-WorldUnlock - zde...
-MSVCR71.dll
-Mss32.dll
-MSVCP71.dll
-FL Staropolski 8
-HTML - 7
-Boys - Bawmy sie....
-D3d9.dll
-wiecej...
Programy
Bezpieczeństwo
Biuro
DLL
Dodatki
Dom i Edukacja
Internet
Inne OS
Kursy
Komunikatory
Muzyka
Narzędzia
Różne
Tworzenie stron WWW
Telefony