programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Czwartek, 21 Lutego 2019 r. Imieniny: Eleonory i Roberta
Polecamy
Service Pack 3 przyspiesza Windows XP! - 2007-11-28 12:43:59

W Internecie pojawiły się pierwsze opinie użytkowników testujących udostępnioną kilka dni temu testową wersję Service Packa 3 dla Windows XP. Twierdzą oni zgodnie, że dodatek ten wyraźnie zwiększa wydajność systemu - z niezależnych testów wynika, że nawet o 10%. To dobra wiadomosc dla wszystkich uzywajacych jeszcze Windowsa XP.W Sieci pojawiły się pierwsze opinie użytkowników testujących udostępnioną kilka dni temu wstępną wersję Service Packa 3 dla Windows XP. Twierdzą oni zgodnie, że dodatek ten wyraźnie zwiększa wydajność systemu - z niezależnych testów wynika, że nawet o 10%.

Testy takie przeprowadzone zostały przez amerykańską firmę Devil Mountain Software, która specjalizuje się m.in. w sprawdzaniu i porównywaniu wydajności systemów operacyjnych. Z przeprowadzonych przez nią analiz wynika m.in. że aplikacje z pakietu MS Office działają w Windows XP SP3 o 10% szybciej niż w Windows XP SP2. Warto zaznaczyć, iż ta sama firma opublikowała niedawno porównanie wydajności Windows Vista bez SP1 i z nim - z tych testów wynikało, że Vista z dodatkiem działa wolniej, niż bez niego.

"Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, że zainstalowanie trzeciego Service Packa dla Windows XP sprawia, iż system ten działa wyraźnie szybciej niż Win XP SP2" - komentuje Craig Barth z Devil Mountain Software.

Badanie wydajności systemu z SP3 polegało na uruchomieniu pakietu testowego OfficeBench w systemie Windows XP z zainstalowanymi dodatkami - najpierw SP2, później SP3. Maszyną testową był notebook z procesorem Intel Core 2 (taktowanym zegarem 2 GHz) oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Testowano pakiet MS Office w wersji 2007.

"SP3 był do tej pory opisywany przez Microsoft głównie jako uaktualnienie naprawiające drobne błędy - tak więc to niezapowiedziane zwiększenie wydajności wydaje się miłym dodatkiem" - mówią przedstawiciele DMS.

Co ciekawe, Windows XP SP3 jest wyraźnie szybszy nie tylko od Win XP SP3 - wydajnością znacznie przewyższa również Windows Vista SP1 (aczkolwiek zaznaczyć trzeba, że wszystkie analizy dotyczą wersji testowych SP3 i SP1).

Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień - warto jednak przypomnieć, że po opublikowaniu wyników pierwszych testów DMS (porównujących wydajność Visty i Visty SP1) przedstawiciele koncernu tłumaczyli, że porównywanie gotowego produktu z testową wersją dodatku do niego nie jest optymalną metodą sprawdzania wydajności oprogramowania.

Daniel Cieślak

Źródło: PC World Komputer
dodał: admin komentarz[0] |
Top porady
Łamanie hasła GG
Simlock - darmowe...
Zapomniałem hasła...
Photoshop –...
Usługa posłaniec ...
Odtwarzacze
Wybierz odtwarzacz do ściągnięcia!

Vplayer 0.6e
CinemaPlayer 1.4a
ALLPlayer 2.2.2
Winamp!
Inne odtwarzacze!
Ankieta
Czego brakuje na stronie?
Downloadu
Opisów programów
Artykułów

[wyniki | ankiety]
Nowe Programy
-WorldUnlock - zde...
-Gadu-Gadu
-CS DVD Player 3.0...
-SmartClose 1.1
-Invoicer 3.409 (f...
-wiecej...
Top Downloads
-Łamacz hasła GG
-WorldUnlock - zde...
-MSVCR71.dll
-Mss32.dll
-MSVCP71.dll
-FL Staropolski 8
-HTML - 7
-Boys - Bawmy sie....
-D3d9.dll
-wiecej...
Programy
Bezpieczeństwo
Biuro
DLL
Dodatki
Dom i Edukacja
Internet
Inne OS
Kursy
Komunikatory
Muzyka
Narzędzia
Różne
Tworzenie stron WWW
Telefony