programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Wtorek, 5 Lipca 2022 r. Imieniny: Antoniego i Marii
Polecamy
magphotos.pl
Netbook 3qi zastąpi Kindle i inne czytniki e-booków? - 2009-05-31 08:23:40
Firma Pixel Qi, której szefowa powiązana jest z akcją One Laptop Per Child (OLPC), zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zaprezentuje netbooki, które będą stanowiły bardzo poważną konkurencję dla obecnych na rynku czytników e-booków, takich jak np. Kindle sklepu Amazon.

Mary Lou Jepsen, szefowa technologii w organizacji One Laptop Per Child (OLPC), zapowiedziała, że jej firma Pixel Qi zaprezentuje podczas targów Computex Taipei 2009 w przyszłym tygodniu notebooka łączącego klasyczne funkcje z możliwościami czytników e-booków.

10,1-calowy notebook 3qi został zaprojektowany do pracy w trzech trybach: ekonomicznym czarno-białym e-ink do czytania dokumentów i e-booków oraz dwoma kolorowymi do pracy w pomieszczeniach lub w słońcu (lepsze do przeglądania sieci i odtwarzania filmów). Pixel Qi pracuje również nad zaprojektowaniem odpowiedniego kształtu urządzenia - tak by użytkownik mógł np. schować klawiaturę i wygodnie przeglądać dokumenty.

Jepsen zapowiedziała, że netbooki trafią do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku. Nietrudno domyślić, że firma będzie starała się wprowadzić produkty na rynek przed okresem Świąt Bożego Narodzenia.

Producenci klasycznych czytników e-booków mogą czuć się zagrożeni. Opisywane netbooki mogą bowiem zaoferować więcej funkcjonalności w znacznie niższej cenie. Wystarczy dodać, że oprócz klasycznego oprogramowania dla komputerów osobistych, 3qi zaoferuje również oprogramowanie takie jak Adobe Digital, Microsoft Reader, Times Reader czy wreszcie aplikacje z Kindle czy nawet iPhone'a.

Autorzy zamierzają także znacznie wydłużyć czas pracy baterii urządzenia. 3qi w trybie e-ink ma przechodzić na zasilanie zbliżone do stosowanego w przypadku, e-papieru, tzn. z wyłączonym podświetleniem ekranu. Producent popracuje również nad optymalizacją oprogramowania, tak by procesy systemowe minimalnie obciążały komputer.

Wiadomo, że Pixel Qi zamierza porozumieć się z największymi producentami urządzeń i sprzedać im opracowaną przez siebie technologię wyświetlaczy zastosowanych w 3qi.

Przypomnijmy, że Mary Lou Jepsen niedawno zapowiedziała również, że w 2009 roku zaprezentuje laptopy oferujące możliwość nawet 40 godzin pracy.

 zródło: komputery.wp.pl

dodał: admin komentarz[0] |
Top porady
Łamanie hasła GG
Simlock - darmowe...
Skype
Trick Gsm przesył...
Zapomniałem hasła...
Odtwarzacze
Wybierz odtwarzacz do ściągnięcia!

Vplayer 0.6e
CinemaPlayer 1.4a
ALLPlayer 2.2.2
Winamp!
Inne odtwarzacze!
Ankieta
Czego brakuje na stronie?
Downloadu
Opisów programów
Artykułów

[wyniki | ankiety]
Nowe Programy
-WorldUnlock - zde...
-Gadu-Gadu
-CS DVD Player 3.0...
-SmartClose 1.1
-Invoicer 3.409 (f...
-wiecej...
Top Downloads
-Łamacz hasła GG
-WorldUnlock - zde...
-MSVCR71.dll
-Mss32.dll
-FL Pismo Techniczne
-MSVCP71.dll
-FL Staropolski 8
-HTML - 7
-Boys - Bawmy sie....
-wiecej...
Programy
Bezpieczeństwo
Biuro
DLL
Dodatki
Dom i Edukacja
Internet
Inne OS
Kursy
Komunikatory
Muzyka
Narzędzia
Różne
Tworzenie stron WWW
Telefony