programy

Menu Główne

Reklama
Info
Serwis Istnieje od 01.04.2005


Dziś jest Środa, 25 Maja 2022 r. Imieniny: Grzegorza i Wiolety
Polecamy
magphotos.pl
Nokia miała plan B — smartfony z Androidem? - 2013-09-17 08:35:11
Po przejęciu działu mobilnego Nokii przez Microsoft nie brakowało opinii, że Finowie już dawno powinni byli rozszerzyć ofertę o smartfony z Androidem i zrezygnować z rzekomo toksycznego układu z gigantem z Redmond. Jak się okazuje, wcale tego nie wykluczano — pierwsze urządzenia z mobilnym systemem Google'a mogłyby ukazać się już pod koniec przyszłego roku, gdy firma wycofałaby się z partnerstwa.

Według dwóch informatorów, do których dotarli dziennikarze New York Timesa, Nokia w swoich laboratoriach posiadała działające, prototypowe egzemplarze Lumii z Androidem jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji w sprawie sprzedaży działu mobilnego. Co więcej, mimo że nad projektem pracowała garstka osób i prace były prowadzone w ścisłej tajemnicy, szefostwo Microsoftu ponoć zdawało sobie sprawę z jego istnienia.

Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego Nokia eksperymentowała z Androidem. Czy firma planowała rozluźnić stosunki z Microsoftem? Zdaniem niektórych komentatorów właśnie to mogło być powodem, dla którego tak niespodziewanie ogłoszono przejęcie. Niewykluczone też, że Nokia chciała w ten sposób po prostu zwiększyć wartość transakcji — dając ludziom z Redmond do zrozumienia, że w przypadku zbyt niskiej oferty Lumia z Androidem może kiedyś trafić na rynek, Finowie mogli próbować przejść do ofensywy w rozmowach. Co prawda jeden z informatorów zaprzecza, by był to element negocjacji, ale osoby zaangażowane w projekt przystosowania smartfonów do współpracy z Androidem twierdzą, że ich zadanie nie było zbyt trudne.

Na razie nie ma pewności, co stanie się z projektem po ostatecznym zamknięciu transakcji. Jednak patrząc na to, jak mocno Microsoft dąży do ujednolicenia wszystkich swoich produktów, Lumie z Androidem prawdopodobnie pozostaną marzeniem ściętej głowy.


Źródło: Dobreprogramy.pl
dodał: admin komentarz[0] |
Top porady
Łamanie hasła GG
Simlock - darmowe...
Skype
Zapomniałem hasła...
Trick Gsm przesył...
Odtwarzacze
Wybierz odtwarzacz do ściągnięcia!

Vplayer 0.6e
CinemaPlayer 1.4a
ALLPlayer 2.2.2
Winamp!
Inne odtwarzacze!
Ankieta
Czego brakuje na stronie?
Downloadu
Opisów programów
Artykułów

[wyniki | ankiety]
Nowe Programy
-WorldUnlock - zde...
-Gadu-Gadu
-CS DVD Player 3.0...
-SmartClose 1.1
-Invoicer 3.409 (f...
-wiecej...
Top Downloads
-Łamacz hasła GG
-WorldUnlock - zde...
-MSVCR71.dll
-Mss32.dll
-FL Pismo Techniczne
-MSVCP71.dll
-FL Staropolski 8
-HTML - 7
-Boys - Bawmy sie....
-wiecej...
Programy
Bezpieczeństwo
Biuro
DLL
Dodatki
Dom i Edukacja
Internet
Inne OS
Kursy
Komunikatory
Muzyka
Narzędzia
Różne
Tworzenie stron WWW
Telefony